Jak odświeżyć dom przed świętami?

Powoli zbliża się zima, a razem z nią Święta Bożego Narodzenia. Już niedługo w sklepach pojawią się dekoracje, a my wszyscy wpadniemy w szał bożonarodzeniowych zakupów. Święta to szczególny okres w ciągu roku. Spotykamy się wtedy z rodziną, to bliższą i tą dalszą, więc chcemy, żeby nasz dom wyglądał przepięknie, a wszyscy goście zachwycali się wnętrzami. Co zrobić jednak, jeśli od kilku lat wyglądają one tak samo i zupełnie nic się w nich nie zmienia? Wystarczy kilka prostych trików, by zupełnie odmienić nasz dom przed świętami Bożego Narodzenia.

Odświeżanie przez malowanie ścian

Prostym i niezawodnym pomysłem na odświeżenie wnętrza przed okresem świątecznym to malowanie ścian. Nowe kolory ożywią pomieszczenia oraz nadadzą im innego charakteru, a goście niewątpliwie zauważą zmiany. Takie malowanie ścian to sposób na to, by przy niewielkim nakładzie finansowym i w krótkim czasie znacząco odmienimy wygląd naszego domu. Wystarczy jeden dzień i wszystko będzie gotowe. Najpierw wybieramy się do sklepu, gdzie decydujemy, z jakich kolorów farb będziemy korzystać. Jeżeli jest taka potrzeba dokupujemy pędzle i folię ochronną. Po powrocie do domu zabezpieczamy folią meble, by nie się nie zachlapały i zaczynamy malowanie ścian. Zazwyczaj wystarczą już dwie warstwy, by zakryć poprzednią barwę.

Zobacz również  Stylowe meble tapicerowane

W sklepach z artykułami budowlanymi lub w internecie możemy dostać również różnego rodzaju szablony, dzięki którym możemy stworzyć na ścianach przepiękne wzory, co sprawi, że wnętrza będą olśniewały oryginalnością i będą niebanalne.

Odświeżanie przez przemeblowanieKominek na święta

Kiedy już pomalujemy ściany, ale to nam nie wystarczy, możemy zdecydować się na małe przemeblowanie i odświeżenie mebli. Nie każdego stać na zakup nowych mebli, ale nie wszyscy wiedzą również o tym, że stare szafy i stoły możemy z łatwością zmienić w nowe przy użyciu odrobiny farby, lakieru i chęci. Wystarczy zmatowić powierzchnię mebli i pociągnąć je kilka razy lakierem lub farbą, na przykład białą, co jest ostatnio hitem. Kiedy farba wyschnie możemy spróbować ustawić meble w innej kombinacji, co doda wnętrzu kolejnej porcji świeżości.

Odświeżanie przez dekorowanie

Malowanie ścian i nadawanie meblom drugiego życia to nie jedyne sposoby na to, by odświeżyć dom przed okresem świątecznym. Najprostszą metodą, a przy tym bardzo efektywną jest udekorowanie pomieszczeń świątecznymi gadżetami. Część z nich możemy kupić w sklepie lub zamówić w internecie, z kolei inne możemy wykonać samodzielnie. I tu ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. Kolorowe lampki na łóżkiem kub na karniszu, świąteczne witraże na szybach, dekoracje na drzwi, wycieraczki ze świątecznym motywem, figurki w kształcie bałwanka lub świętego Mikołaja, czy w końcu świece o zapachu pierników lub cynamonu, to tylko niektóre propozycje na to, jak można przygotować mieszkanie na święta.

Zobacz również  Chcesz malować ? Przygotuj najpierw ściany

Co prawda po świętach zdejmiemy wszystkie dekoracje, ale wnętrza nadal będą odświeżone, dzięki nowym kolorom na ścianach i innemu ustawieniu mebli.