Jak odświeżyć dom przed świętami?

Powoli zbliża się zima, a razem z nią Święta Bożego Narodzenia. Już niedługo w sklepach pojawią się dekoracje, a my wszyscy wpadniemy w szał bożonarodzeniowych zakupów. Święta to szczególny okres w ciągu roku. Spotykamy się wtedy z rodziną, to bliższą i tą dalszą, więc chcemy, żeby nasz dom wyglądał przepięknie, a wszyscy goście zachwycali się wnętrzami. Co zrobić jednak, jeśli od kilku lat wyglądają one tak samo i zupełnie nic się w nich nie zmienia? Wystarczy kilka prostych trików, by zupełnie odmienić nasz dom przed świętami Bożego Narodzenia.

Odświeżanie przez malowanie ścian

Prostym i niezawodnym pomysłem na odświeżenie wnętrza przed okresem świątecznym to malowanie ścian. Nowe kolory ożywią pomieszczenia oraz nadadzą im innego charakteru, a goście niewątpliwie zauważą zmiany. Takie malowanie ścian to sposób na to, by przy niewielkim nakładzie finansowym i w krótkim czasie znacząco odmienimy wygląd naszego domu. Wystarczy jeden dzień i wszystko będzie gotowe. Najpierw wybieramy się do sklepu, gdzie decydujemy, z jakich kolorów farb będziemy korzystać. Jeżeli jest taka potrzeba dokupujemy pędzle i folię ochronną. Po powrocie do domu zabezpieczamy folią meble, by nie się nie zachlapały i zaczynamy malowanie ścian. Zazwyczaj wystarczą już dwie warstwy, by zakryć poprzednią barwę.

Zobacz również  Wygodne meble tapicerowane

W sklepach z artykułami budowlanymi lub w internecie możemy dostać również różnego rodzaju szablony, dzięki którym możemy stworzyć na ścianach przepiękne wzory, co sprawi, że wnętrza będą olśniewały oryginalnością i będą niebanalne.

Odświeżanie przez przemeblowanieKominek na święta

Kiedy już pomalujemy ściany, ale to nam nie wystarczy, możemy zdecydować się na małe przemeblowanie i odświeżenie mebli. Nie każdego stać na zakup nowych mebli, ale nie wszyscy wiedzą również o tym, że stare szafy i stoły możemy z łatwością zmienić w nowe przy użyciu odrobiny farby, lakieru i chęci. Wystarczy zmatowić powierzchnię mebli i pociągnąć je kilka razy lakierem lub farbą, na przykład białą, co jest ostatnio hitem. Kiedy farba wyschnie możemy spróbować ustawić meble w innej kombinacji, co doda wnętrzu kolejnej porcji świeżości.

Odświeżanie przez dekorowanie

Malowanie ścian i nadawanie meblom drugiego życia to nie jedyne sposoby na to, by odświeżyć dom przed okresem świątecznym. Najprostszą metodą, a przy tym bardzo efektywną jest udekorowanie pomieszczeń świątecznymi gadżetami. Część z nich możemy kupić w sklepie lub zamówić w internecie, z kolei inne możemy wykonać samodzielnie. I tu ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. Kolorowe lampki na łóżkiem kub na karniszu, świąteczne witraże na szybach, dekoracje na drzwi, wycieraczki ze świątecznym motywem, figurki w kształcie bałwanka lub świętego Mikołaja, czy w końcu świece o zapachu pierników lub cynamonu, to tylko niektóre propozycje na to, jak można przygotować mieszkanie na święta.

Zobacz również  Historia sztućców

Co prawda po świętach zdejmiemy wszystkie dekoracje, ale wnętrza nadal będą odświeżone, dzięki nowym kolorom na ścianach i innemu ustawieniu mebli.