wielki odkurzacz

Czy odkurzacze bezprzewodowe są wystarczające mocne?

Odkurzacze bezprzewodowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów. Brak przewodów to brak problemów i ograniczeń. Nie trzeba martwić się przepinaniem urządzenia do kolejnych gniazdek elektrycznych, ani rozplątywać kabla, który zahaczył się o meble. Wiele osób obawia się jednak czy odkurzacze bezprzewodowe są wystarczające mocne. Ten lęk jest do pewnego stopnia uzasadniony. Jak to wygląda w praktyce?

Mniejsza moc

Odkurzacz bezprzewodowy może mieć mniejszą moc niż taki zasilany z kabla. To oczywiste, bo w ten sposób można przedłużyć czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu baterii. To bardzo ważne, bo jeśli moc odkurzacza byłaby duża, to konieczne byłoby odkładanie go do stacji ładującej albo ładowarki niemal co chwilę. To byłoby po prostu uciążliwe i uniemożliwiałoby sprawne posprzątanie mieszkania. Z tego powodu większość odkurzaczy bezprzewodowych rzeczywiście ma mniejszą moc niż tradycyjnie zasilane urządzenia. Równocześnie warto zauważyć, że modele o większych gabarytach często mają większy akumulator, co umożliwia zaprojektowanie urządzenia o większej mocy albo o dłuższym czasie pracy. Informacja na ten temat zawsze jest podawana przez producenta po to, by klient dokładnie wiedział, jak ono działa.

Wiele zależy od potrzeb

Jeśli chodzi o odkurzacze bezprzewodowe, to koniecznie trzeba zauważyć, że w wielu sytuacjach są one wystarczające. Każdy człowiek ma inne potrzeby i inaczej urządzone wnętrza. Nie można więc jednoznacznie odpowiedzieć sobie na pytanie o to, czy odkurzacz będzie wystarczająco mocny, czy też nie. W aranżacjach, w których są podłogi, panele podłogowe, wykładziny o krótkim włosiu czy płytki odkurzacz bezprzewodowy powinien sobie bez trudu poradzić z codziennymi zabrudzeniami. Nie będzie miał problemów z usunięciem okruchów, niewielkiej ilości piasku czy zwierzęcej sierści. Może się jednak okazać, że taki odkurzacz nie poradzi sobie z dokładnym wyczyszczeniem dywanu o długim włosie typu shaggy. To jednak nie powinno być zaskoczeniem, bo większość urządzeń nie ma wystarczającej mocy i odpowiedniej szczotki, by skutecznie radzić sobie ze wszystkimi pyłkami i okruszkami, które mogą nagromadzić się w tego typu dywanach. Miłośnicy czystości z pewnością powinni omijać je z daleka i wybierać innego rodzaju dywany. Odkurzacz bezprzewodowy z pewnością poradzi sobie podczas codziennych porządków i powierzchniowego sprzątania. Do odkurzania bardzo trudnych powierzchni, na których zgromadziło się mnóstwo odpadków, takie urządzenie rzeczywiście może okazać się zbyt słabe. Warto jednak pamiętać, że zwykle mieszkania nie są dopuszczane do stanu, w którym konieczne jest sięgnięcie po odkurzacz o największej mocy. Warto więc dać szansę odkurzaniu bezprzewodowemu, które z całą pewnością jest wygodnym rozwiązaniem. Można używać go też po to, by uzupełnić działanie tradycyjnego sprzętu. Sprawdzi się on doskonale zwłaszcza przy sprzątaniu schodów i korytarzy.

Zobacz również  Charakterystyka budownictwa w Holandii – klinkier

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *