Zabudowa loggi – sposób na zwiększenie przestrzeni i komfortu mieszkania

Loggia to rodzaj krytego balkonu, który jest wbudowany w bryłę mieszkania lub domu jednorodzinnego. Czy warto ją dodatkowo ogradzać? Zarówno w przypadku balkonu, tarasu, jak i loggi, ich zabudowa daje więcej możliwości zagospodarowania przestrzeni mieszkalnej i zwiększa prywatność oraz bezpieczeństwo domowników. Chcesz dowiedzieć się więcej o systemach zabudowy loggi? Zapraszamy do lektury.

Powody, dla których warto zabudować loggię

Loggia różni się od balkonu tym, że jest ograniczona z obu stron ścianami budynku, a także ma dach oraz podłogę – balkony są znacznie bardziej odkryte i wyeksponowane. Dlatego właśnie zabudowa loggi często bywa prostsza i mniej kosztowna niż w przypadku balkonów lub tarasów.

Zabudowa loggi w miejscu nie wykorzystywanej dotychczas powierzchni tworzy dodatkową przestrzeń użytkową. Domownicy w tym miejscu najczęściej projektują pomieszczenie wypoczynkowe, jadalnię, gabinet, ogród czy miejsce do zabaw dla dzieci.

Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest poprawa izolacji termicznej i akustycznej mieszkania. Bezramowe zabudowy chronią wnętrze przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, utratą ciepła zimą i nadmiernym nagrzewaniem latem. Tym sposobem termoizolacyjne przeszklenia loggi skutecznie zmniejszają koszty ogrzewania.

Oprócz funkcjonalności, szklane zabudowy spełniają swoje funkcje dekoracyjne. Dzięki swojej wysokiej estetyce, montaż zabudowy loggi może podnieść wartość lokali w spółdzielniach mieszkaniowych, biurowcach i wieżowcach – dzięki takiej inwestycji budynek będzie wyglądał nowocześniej.

Zobacz również  Jak urządzić salon w stylu klasycznym?

Jakie wyróżnia się rodzaje zabudowy loggi?

Coraz poważniej zastanawiasz się nad przeszkleniem balkonu wewnętrznego? Jednym z dostępnych rozwiązań jest bezramowa zabudowa loggi, wykonana z wysokiej jakości szkła hartowanego. Przeszklenia charakteryzują się elegancją i nie ograniczają dostępu do światła słonecznego.

Alternatywą dla powyższego rozwiązania są przegrody w systemie ramowym. Ten rodzaj zabudowy wyróżnia się sposobem ich montażu – szyby umieszcza się na specjalnych aluminiowych profilach, które gwarantują trwałość i stabilność na najwyższym poziomie.

Dużym zainteresowaniem cieszą się również zabudowy loggi przesuwne, których głównymi zaletami są uniwersalność i funkcjonalność. Stosowane w tym systemie okna można dowolnie przesuwać, otwierać i zamykać, co ułatwia regulację temperatury i wentylację pomieszczenia.

Postaw na jakość i wybierz szklane zabudowy loggi Lumon

Podczas prac wykończeniowych loggi warto korzystać z najwyższej jakości materiałów, które sprawią, że Twoje mieszkanie będzie nowocześniejsze, bardziej funkcjonalne i komfortowe. Inwestycja w zabudowę loggi ze szkła ograniczy również hałas, dlatego świetnie sprawdzi się w bardziej zatłoczonych dzielnicach.

Szklane zabudowy balkonów, loggi i tarasów oferuje firma Lumon Polska, działająca na rynku od 1978 roku. W odpowiedzi na potrzeby klientów firma udziela darmowych, niezobowiązujących konsultacji, podczas których otrzymasz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania. Każdy projekt zabudowy loggi dostosowany jest do konkretnych potrzeb klienta, przepisów budowlanych i ograniczeń urbanistycznych.

Zobacz również  Czy odkurzacze bezprzewodowe są wystarczające mocne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *