ogrodzenie tymczasowe

Ogrodzenie tymczasowe – przepisy prawne, funkcjonalności

Systemy ogrodzeń tymczasowych stanowią niezbędny element zarządzania przestrzenią – zarówno podczas budowy, jak i w trakcie organizacji imprez masowych. Jakie funkcjonalności wyróżniają ogrodzenia dostępne w ofercie wiodących polskich dostawców? Zachęcamy do przeczytania artykułu, w którym omawiamy aktualne regulacje prawne oraz kluczowe informacje na temat obowiązku wdrażania tymczasowych instalacji ogrodzeniowych.

 

Ogrodzenia tymczasowe a regulacje prawne

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych stanowi kluczowy punkt odniesienia w momencie montażu ogrodzenia terenu. Jak zawarto w dokumencie:
„§ 8. Zagospodarowanie terenu budowy wykonuje się przed rozpoczęciem robót budowlanych, co najmniej w zakresie:

ogrodzenia terenu i wyznaczenia stref niebezpiecznych (…).

  1. 1. Teren budowy lub robót należy ogrodzić albo w inny sposób uniemożliwić wejście osobom nieupoważnionym.

Jeżeli ogrodzenie terenu budowy lub robót nie jest możliwe, należy oznakować granice terenu za pomocą tablic ostrzegawczych, a w razie potrzeby zapewnić stały nadzór.

  1. Ogrodzenie terenu budowy wykonuje się w taki sposób, aby nie stwarzało zagrożenia dla ludzi. Wysokość ogrodzenia powinna wynosić co najmniej 1,5 m (…)”.

Warto jednocześnie podkreślić, że za niewłaściwe przygotowanie terenu do prac grożą konsekwencje w postaci kary pieniężnej.

Zobacz również  Czy warto inwestować w meble na wymiar?

 

Funkcjonalności ogrodzeń tymczasowych

Oferowane przez dostawców rozwiązania zawierają kompleksowe zestawy ogrodzeń, w skład których wchodzą zarówno panele, jak i stopy, złączki, wsporniki, furtki i akcesoria do montażu. Podczas zakupu instalacji specjaliści służą klientom dodatkowo profesjonalnym wsparciem, dobierając odpowiednie ogrodzenie tymczasowe po uwzględnieniu takich czynników, jak jego przeznaczenie czy rodzaj podłoża, na jakim zostanie zamontowany.

W asortymencie dostawców dostępne są także specjalistyczne rozwiązania dla organizatorów imprez masowych – bramki, kołowroty czy systemy kierowania ruchem, takie jak panele Publifor, wykorzystywane są m.in. na stadionach, dworcach kolejowych, a także terenach wojskowych. Podczas wyznaczania strefy koncertu, festynu czy większych imprez plenerowych przydatne mogą okazać się także barierki sceniczne, policyjne oraz zaporowe.

 

Odwiedź stronę internetową marki Arad, aby poznać pełne funkcjonalności ogrodzeń tymczasowych

Arad to doświadczony polski producent i dostawca szerokiej gamy produktów i instalacji budowlanych, które oznaczone są licznymi certyfikatami jakości i bezpieczeństwa. W asortymencie firmy dostępne są różnego rodzaju ogrodzenia tymczasowe www.arad.pl/ogrodzenia-tymczasowe – zarówno konstrukcje panelowe, jak i ażurowe oraz siatkowane. Odwiedź stronę internetową arad.pl i skontaktuj się z doradcą, który pomoże Ci w doborze odpowiedniego produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *