Uchwyty i pojemniki na papier toaletowy.

Zapytani o elementy wyposażania łazienki, z pewnością wspomnimy armaturę, a także pojemniki i wieszaki na ubranie. Niewielu z nas będzie pamiętało o pojemnikach na papier toaletowy, gdyż temat toalety uważamy za nieco wstydliwy. Niesłusznie nie zwracamy uwagi na wieszaki i pojemniki na papier, gdyż są one niezbędne w naszej łazience. W sklepach znajdziemy szeroki wybór różnego rodzaju akcesoriów.

Czy uchwyty i pojemniki na papier toaletowy są potrzebne?

Rolkę papieru zawsze można postawić na półce przy misce klozetowej, ale nie jest to praktyczne rozwiązanie. Papier będzie spadał i prędzej czy później, na pewno wpadnie do muszli. Znacznie ładniej prezentuje się zestaw dodatków łazienkowych, w skład którego wchodzi także uchwyt na papier toaletowy. Znacznie poprawia ona komfort, a także zabezpiecza papier przed zamoczeniem czy ubrudzeniem. Pojemniki na papier, jakie spotyka się w toaletach publicznych, zapewniają także sterylność papieru, co jest bardzo ważne, gdy z toalety korzysta wiele osób.

Jakie uchwyty znajdziemy w sklepach?

Uchwyty na papier toaletowy występują w różnych wzorach. W sklepach znajdziemy modele proste, ale i bogato zdobione. Najczęściej występują w zestawach, ale znajdziemy także uchwyty połączone z pojemnikami na papier. Dla przykładu, pod uchwytem mocowany jest bliźniaczy uchwyt, na którym zawiesza się szeroką taśmę, zszytą wzdłuż co kilka centymetrów. W ten sposób powstają kieszenie pełniące rolę pojemników na papier. Sklepy z wyposażeniem wnętrz oferują także modele wyglądające jak małe dzieła sztuki. Kształtem mogą przypominać zwierzęta, posągi, a nawet postacie z bajek i filmów. Pamiętajmy, by wybrać uchwyt, który będzie pasował do wystroju pomieszczenia.

Zobacz również  Oznaczenia na opakowaniach LED- co oznaczają

Wybieramy pojemniki na papier toaletowy

Pojemniki na papier toaletowy znajdują zastosowanie w toaletach publicznych. Z tego typu przybytków korzysta wielu ludzi, więc ważne jest, by szczególnie zadbać o higienę. Nie można pozwolić, by tysiące brudnych rąk (co nie jest dziwne, przecież to toaleta) dotykało papier. Pojemniki na papier umożliwiają higieniczne dozowanie i przechowywanie papieru. Podajniki papieru są bardzo proste w obsłudze i niezwykle poręczne. Wykonuje się z wysokiej jakości tworzyw sztucznych lub stali nierdzewnej. Część z nich jest wyposażone w specjalny grzebień, który ułatwiają dozowanie porcji papieru, co sprawia, że zużywa się go mniej. Pojemniki na papier toaletowy przeznaczone są do papierów w jumbo rolach, znajdziemy także modele do małych rolek, a także do papierów w małych rolkach o standardowych wymiarach i papierów w pojedynczych listkach.

Proste w obsłudze uchwyty i pojemniki na papier toaletowy są niezbędnym elementem wyposażenie łazienek i toalet. Bogactwo wzorów sprawia, że na pewno znajdziemy model idealnie pasujący do naszej łazienki. Podajniki są proste w obsłudze i bardzo estetyczne.