Szkolenia dla malarzy

szkolenia-na-malarzy

Choć w ostatnich latach wielu fachowców znalazło pracę za granicą, to wśród malarzy konkurencja jest nadal duża. Co możesz więc zrobić, by utrzymać się na rynku, nie godząc się przy tym na najniższe stawki? Odpowiedź jest prosta – alternatywą dla braku zleceń mogą być szkolenia malarskie zakończone certyfikatami.

Wiedza (nie zawsze) kosztuje

Kursy przeznaczone dla malarzy dzielą się na płatne i darmowe. Każde z tych szkoleń może jednak zakończyć się certyfikatem, który potwierdzi nabyte przez Ciebie umiejętności oraz pomoże Ci zbudować wizerunek eksperta w oczach klienta. To nie wszystko. Zdobywanie wiedzy w zakresie nowych produktów, technik malowania oraz trendów to także świetna przygoda i okazja do wymiany doświadczeń z innymi przedstawicielami branży. Dzięki szkoleniom zyskujesz więc okazję, by być wciąż na bieżąco z nowinkami produktowymi, a zarazem pogłębiać wiedzę w zakresie metod łączenia kolorów lub skutecznych sposobów naprawy uszkodzonych fragmentów elewacji. Szkolenia malarskie dostarczają swoim uczestnikom również wielu inspiracji oraz sposobów na zwiększenie zysków. Jednym z nich może być zgłębienie wiedzy na temat różnych tajników dekorowania ścian przy użyciu podstawowych narzędzi malarskich. Po zakończeniu takiego kursu możesz poszerzyć swoją ofertę o egzotycznie brzmiące nazwy technik i wycenić ich zastosowanie nieco wyżej niż pozostałe usługi. Tym samym nie tylko zasygnalizujesz klientom, że znasz najnowsze trendy w zdobieniu ścian, ale również zyskasz możliwość zwiększenia swoich zarobków.

Zobacz również  Zastosowanie farby lateksowej

Nie tylko certyfikat

Większość malarzy uczestniczących w kursach zawodowych kieruje się przede wszystkim możliwością otrzymania certyfikatu. Jest on bardzo istotny ze względów promocyjnych, ponieważ zamieszczenie na stronie internetowej informacji o tym, że jesteś posiadaczem dyplomu może przekonać wielu klientów, że znasz się na wykonywanym zawodzie o wiele lepiej niż Twoi konkurenci. Certyfikat to forma potwierdzenia umiejętności, a jego uzyskanie nie zawsze jest łatwe – zwykle następuje dopiero po zdaniu egzaminu. Nie wystarczy więc jedynie uczestniczyć w szkoleniu, konieczne jest rzeczywiste zwiększenie kwalifikacji i udowodnienie ich nabycia przed specjalną komisją. Wiele firm organizujących szkolenia oprócz certyfikatu oferuje również dodatkowe wsparcie dla malarzy, którzy ukończyli kursy. Mogą oni liczyć na praktyczne porady i pomoc w rozwiązywaniu problemów (czasami nawet na miejscu remontu) oraz zamieszczenie danych na internetowej liście rekomendowanych malarzy.

Oferta kursów zawodowych jest obecnie bardzo szeroka, więc na pewno znajdziesz przynajmniej kilka interesujących tematów. Po ukończeniu pierwszego kursu rozważ udział w kolejnych, ponieważ informacja o otrzymaniu certyfikatów to dowód uzyskania przez Ciebie wysokich kwalifikacji oraz ważna karta przetargowa przy negocjacjach cenowych z klientem. Szkolenia malarskie to także owocny czas nauki oraz szansa na bycie na bieżąco z najnowszymi modami i nowościami produktowymi. Warto więc zarezerwować trochę czasu na udział w kilku z nich.

Zobacz również  Jaka farba do malowania ścian i sufitu?