Jaki kolor do sypialni na poddaszu

nowoczesna sypialnia

Pomieszczenia na poddaszu często wymagają specjalnej aranżacji. Obecne tam skosy sprawiają bowiem, że pokoje są mniejsze. Potrzeba im wówczas większej ilości światła i kolorów, które odbiją promienie. Dzięki jasnym barwom pomieszczenia mogą stać się większe optycznie. W takim razie, jakie wybrać kolory farb do sypialni na poddaszu?

Pastele

W przypadku sypialni na poddaszu świetnie sprawdzą się pastelowe kolory. W połączeniu z białymi Melami wyglądają zjawiskowo. Dobrze prezentują się również u boku mebli w jasnych odcieniach drewna. Przy pastelowych ścianach sufit najlepiej malować na biało. Do tego typu barw świetnie pasuje drewno, więc panele lub parkiet to świetne rozwiązanie. Na bazie pastelowych kolorów ścian można stworzyć przytulną sypialnię w stylu skandynawskim

A może odcienie czerwieni?

Odcienie czerwieni to bardzo popularne kolory farb do sypialni. Często stosowane są ciemne tony dla uzyskania wyrazistego efektu. Jednak w przypadku sypialni na poddaszu nie zawsze jest to dobrym rozwiązaniem. Czerwony kolor działa bowiem pobudzająco. Dlatego jeśli chodzi o sypialnie najlepiej postawić na jego jasne odcienie wpadające w róż. Jeżeli koniecznie chcemy mieć wyrazistą czerwień w sypialni warto wykorzystać ją w postaci akcentu. Wówczas możemy pomalować na czerwono tylko jedną ścianę, a pozostałe zachować w jasnych barwach. Świetnym pomysłem będzie wtedy lakierowanie sypialni. Polakierowana ściana będzie połyskiwać, a błyszcząca czerwień będzie bardzo świeża i wyrazista.

Zobacz również  Najlepszy tynk mozaikowy

Beż i biel – czy to dobre połączenie?

Biel to idealny kolor do pomieszczeń w stylu minimalistycznym. Bardzo łatwo dobrać do niej dodatki. Taka sypialnia będzie jasna, przestronna i bardzo stylowa. Coraz więcej osób wybierając kolory do sypialni, szczególnie na poddaszu decyduje się na odcienie bieli i beżu. Do bieli świetnie pasuje czerń, którą możemy „przemycić” we wstawkach w meblach, ramkach na zdjęcia, czy innych dodatkach. Natomiast do beżu bardzo dobrze pasują elementy kwiatowe. Jest on idealną podstawą do stworzenia romantycznej sypialni w stylu francuskim. Wówczas kolor ten warto połączyć z jasnym różem, czy fioletem. Taka sypialnia będzie elegancka, a zarazem przytulna.

Brązy

Brązy to popularne kolory do sypialni. Najlepiej wyglądają ich jasne odcienie. W sypialni na poddaszu lepiej zrezygnować z ciemnych tonów brązu, ponieważ może on przytłaczać i spowodować, że pomieszczenie będzie jeszcze ciemniejsze. Odcienie „cappuccino”, czy popularna „kawa z mlekiem” idealnie wpasowują się w sypialnie. Do tych kolorów bardzo pasują beże oraz biel. Przy wybraniu koloru brązowego nie będziemy mieć problemu z doborem mebli, ponieważ pasuje do niego niemal wszystko w naturalnych odcieniach drewna. Brąz również może być jedynie akcentem w sypialni. Kiedy malujemy tylko jedną ścianę na ten kolor możemy zdecydować się na ciemniejszy odcień. Lakierowanie sypialni także świetnie się wówczas sprawdzi. Połyskująca brązowa ściana będzie świetnym akcentem dopełniającym jaśniejsze kolory w sypialni.

Zobacz również  Jak samemu odświeżyć meble?