Jak wyszukać certyfikowanego malarza?

Minęły już czasy, gdy remont mieszkania zlecało się zaprzyjaźnionemu panu złotej rączce, który „po godzinach” dorabiał jako malarz. Teraz swoje usługi oferują profesjonalne firmy remontowe, które świadczą kompleksowe usługi, a ich umiejętności są potwierdzano zdobytymi przez nich certyfikatami. Jak znaleźć malarza z certyfikatem?

Cechy dobrego malarza

Dobry malarz doskonale wiem, czego chcą jego klienci. Pani domu, która z pewnością będzie nadzorować remont, zapewne przygotuje zestaw zdjęć, na których znajdą się ściany, o jakich marzy. Fachowiec szybko określi, jaki rodzaj zdobienia wykorzystano. Ponadto, oceni, czy w naszym domu również można go użyć. Następnie określi jaki rodzaj materiału i narzędzi trzeba kupić. Dobry rzemieślnik doradzi nam w kwestii doboru farb i zagruntowania podłoża. Do obowiązków malarza należy także zabezpieczenia podłogi i sprzętów przed zabrudzeniami, a także posprzątanie po pracy i rozliczenie się z materiałów, które od nas otrzymał.

Gdzie znaleźć dobrego malarza?

Najprostszym rozwiązaniem na znalezienie dobrego, certyfikowanego malarze jest przejrzenie ogłoszeń w lokalnych gazetach i na portalach ogłoszeniowych. W ten sposób można znaleźć dobrego malarza, ale równie łatwo trafić na kogoś, kto źle wywiąże się ze zlecenia. Zazwyczaj fachowcy podają, jakie posiadają certyfikaty. Musimy być czujni, gdyż często oznacza to, że podpisali współpracę z firmą szkolącą (najczęściej jest to producent farb i materiałów budowlanych) i pracują tylko na materiałach tej firmy. Certyfikowanego malarza znajdziemy również na stronach internetowych firm szkolących fachowców. Zazwyczaj informują one, który z malarzy w naszym regionie posiada dany certyfikat.

Zobacz również  Rodzaje diod LED. Jakie diody LED wybrać?

Co dają certyfikaty?

Malarz, który zdobywa certyfikaty jest chłonny wiedzy i chce się doskonalić, a samo to jest już dobrą rekomendacją. Przewagą malarzy certyfikowanych nad zwykłymi jest to, iż mają bezpośredni dostęp do nowych rozwiązań i specjalistycznej wiedzy, czym z pewnością chętnie się podzielą z klientem. Oczywiście, wykorzystując je do wykończenia wnętrza. Zatrudniając certyfikowanego malarza, możemy mieć pewność, że wykona ona pracę profesjonalnie, a posiadane przez niego umiejętności są na tyle duże, by mógł podjąć się nawet najtrudniejszego zadania. Wybór takiego fachowca to rozsądne rozwiązania, gdyż oszczędzamy pieniądze, bo nie będzie potrzeby poprawiania jego pracy. Dodatkowo, na pewno wykona zlecenie szybko i sprawnie, gdyż jest rzemieślnikiem wysokiej klasy.

Jeśli chcemy mieć pewność, że zaplanowany remont i malowanie mieszkania zakończą się sukcesem, zatrudnijmy certyfikowanego malarza. Jego wiedza i umiejętności to gwarancja pięknego wyglądu ścian w naszym mieszkaniu.